Bugün
Moda, Güzellik ve Yaşama dair herşeyin yeraldığı Güncel Moda Haberleri, Trend Tasarım Fikirlerinin Buluşma Noktası

Maşa ile saça dağınık topuz nasıl yapılır?

Çarşamba, 31 Ekim 2012
admin
Maşa ile saça dağınık topuz nasıl yapılır?

Maşa ile saça dağınık topuz nasıl yapılır?
Bayanların vazgeçilmez saç modellerinden biride topuz saç modelidir. Özel gecelerde, düğünlerde, toplantılarda özellikle tercih edilen topuz saç modeli, maşa ile yapılarak ayrı bir model ortaya çıkmaktadır.
Saçın tamamına sık şekilde maşa ile dalgalanmalar yapılarak saç modeline başlanmaktadır. Saçların kuru olması dalgalanmaların uzun süreli kalmasında ve hemen bozulmaması açısından önemlidir. Saçın tamamına maşa ile dalgalanmalar yaptıktan sonra elleriniz ile saçı tarayarak dalgalanmaları biraz daha açıp saçı dağıtabilirsiniz. Saçı üsten aşağıya doğru tarak yardımı ile ayırarak, altta kalan kısmı toka ile toplayıp ortada bırakarak üst kısımdaki saçları topladığınız bölüme doğru dağıtabilirsiniz. Toplu bölüme dağıttığınız saçları toka yardımı ile ortaya tutturabilir ve ense kısmınızdaki saçları da üst kısımdaki toplu alana getirerek yine toka yardımı ile toplayabilirsiniz.
Saçın arkasında bırakmış olduğunuz yoğunluğu üst kısımlardaki saçları da el hareketleri ile arkaya topladıktan sonra toka ile tutturabilir, saçlarınıza sprey sıkarak saçınızı şekillendirip, maşa ile dağınık topuz saç modeli yapabilirsiniz.


1. Yorumlar yazarken Türkçe kurallarına uyulması zorunludur.

2. Her üye yazdığı yorumdan kendisi sorumludur.

3. Küfür, argo ve hakaret içeren yorumlar asla yayımlanmaz.

Bu yorum Tolga tarafından 4 Kasım 2012 tarihinde yazıldı.

Kadınlara yakışıyor ama butun kadınlara deyil yüz güzelleklerini ortaya çıkaran bi model

Bu yorum Mert tarafından 4 Kasım 2012 tarihinde yazıldı.

Güzeller Teşekkur ederim.